AKTİVİTELER

Bitez yalısında gün içinde eğlenceli vakit geçirebilmeniz için tüm deniz sporu aktiviteleri bulunmaktadır. Ayrıca yeni bir hobi edinmek veya hobisini ilerletmek için Bodrum’un ilk Yelken Klubü siz yelken severlere hizmet vermektedir. Yürüyüş severler için bitez yalısındaki 3.5 km lik yürüyüş parkuru size doğada eşsiz güzellikleri görme fırsatı verecektir.

Tekne Turları
Günübirlik tekne gezi veya Mavi Yolculuk adı verilen programlara katılabilirsiniz. Bitez sahilindeki iskelelerden başlayıp yarımada çevresinde, Çökertmeye kadar Gökova sahillerinde güzel koy ve plajlar, Karada başta irili ufaklı adaları içine alan günübirlik tekne turları yapılıyor. Sabah 9-10.30 arasında başlayan turlar akşam 17.00- 18.00’e kadar sürüyor.

Çevre Gezileri
Bodrum’da tarihi Bodrum Kale (St. Peter) Müzesi, Antik Tiyatro ve yakın çevrelerde bulunan tarihi kalıntıları görme şansını elde edebilirsiniz. Bununla beraber tarihi çağların yedi harikasından biri olan Kral Mausoleus’un mezarı da, Bodrum’da bulunuyor. Bunun diğer kalıntıları ise İngiltere’deki Britanya Müzesindedir. Bodrum’un ortalama 220 km. Kuzeyindeki Selçuk kasabası akınlarında bulunan tarihi kent Efes ve Meryem Ana’nın hayatının son günlerini geçirdiği ev müze olarak halka açıktır. Yunan adaları Kos ve Rodos adalarına günübirlik feribot seferleri düzenlenmektedir.

© Blue Bay Beach Hotel - Bodrum